IP Kamerové systémy


U těchto kamer dochází ke zpracování obrazu již na straně kamery a k uživateli nebo do nahrávacího zařízení, které se nazývá NVR, se přenáší již pouze zpracovaný obrazový signál. U těchto kamer se nastavování provádí přes web rozhraní v internetovém prohlížeči a také je možnost přímo na tomto rozhraní sledovat obrazový výstup z kamery.

IP kamery se rozdělují podle snímaného rozlišení a minimálním standardem se stává použití kamer 1.3 Mpix (1280 x 960 pixelů). Stále častěji se pak používá rozlišení Full HD, tedy 2 Mpix (1920x1080 pixelů) . Nejvyšší rozlišení u IP kamer je aktuálně okolo 15 Mpix, ale stále se zvyšuje. Tyto kamery mají o mnoho vyšší rozlišení než klasické analogové kamery a mají také snadnější montáž, protože lze IP kamery zapojit do stávající počítačové sítě a nebo můžete využít WiFi spoje.

Doporučené využití:

IP kamery jsou nejmodernější zařízení, disponují vysokým rozlišením a jsou určeny pro aplikaci všude tam, kde je potřeba detailní záznam, tam spadá např. záznam osob, které vstupují do objektu, automobily, vjíždějící na sledované místo atd. Tyto kamery se používají i pro rozpoznávání SPZ u automobilů. V dnešní době se již vyvíjejí také aplikace pro rozeznání podle rysů obličeje apod. Velkou výhodou těchto kamer je, že se dají bez problémů nasadit v místech, kde je již stávající počítačová síť a to jim také umožňuje jednoduché rozšiřování kamerového systému o další IP kamery. Také díky širokému spektru rozlišení těchto kamer se dá v kamerovém systému snadno využívat, že přehledové místa pokryjeme pouze kamerami s nízkým rozlišením a na důležitá místa nasadíme IP kamery s vysokým rozlišením pro detailní záznam (např. vstup do prodejny - nízké rozlišení / detail pokladny - vysoké rozlišení apod.).